Darčekový poukaz

Trachycarpus wagnerianus, kont. C20L, výška kmeňa: 20-25 cm, celková výška: 80-90 cm (-19°C)


  • Kód produktu:254
  • Dostupnosť:Vypredané
  • Kuriér: Nedostupné
  • Osobný odber: Nedostupné

  • 98,00 €
  • 2 375,62 Kč
  • Bez DPH: 81,67 €

Trachycarpus wagnerianus (-18°C)

Charakteristika:

Trachycarpus wagnerianus je mrazuvzdorná palma, ktorú odborníci považujú za odolnejšiu ako je Trachycarpus fortunei. Svoj pôvod má v Himalájach, kde rastie aj vo výškach nad 2 000 m. n. m. Vo svojom prirodzenom prostredí dorastá do výšky  až 10 metrov. Je pomaly rastúca, má veľmi tuhé listy ktoré tvoria tzv. vejár s priemerom okolo 30-40cm. Kmeň palmy je pokrytý charakteristickými hnedými vláknami, ktoré vekom opadávajú. Trachycarpusy sú palmy nenáročné na pôdu. Dokážu sa bez problémov prispôsobiť rôznym druhom pôdy. Dobre rastú v tvrdej, ílovitej a kamenistej pôde, ale aj v ľahkej a mäkkej rašeline. Pri pestovaní rastlín v kvetináči je dobré ich sadiť do ľahšej pôdy, aby sa koreňový bal mohol ľahko rozložiť po celej ploche kvetináča. Trachycarpusy si veľmi potrpia na dostatočný prísun vody. Je prakticky nemožné ich preliať a preto je dobré vodou nešetriť hlavne v suchých a horúcich letných dňoch. Odvďačia sa Vám za to rýchlym rastom, krásnym zeleným sfarbením listov a peknom vzhľade. Čím viac klesá teplota vzduchu, o to viac znižujeme zálievku a počas zimy polievanie úplne obmedzíme. Rastliny v kvetináčoch zalievame len pri vyschnutí pôdy. Palmy vo voľnej pôde počas zimy nepolievame, pretože by to rastline pri mrazoch mohlo veľmi uškodiť. Čím suchšie sú korene a okolie palmy, tým je väčšia pravdepodobnosť prežitia zimy a silných mrazov vo voľnej pôde.

Odolnosť voči mrazu:
Palmy pri teplote pod -12°C prichádzajú o listy, avšak rastlina neuhynie. Palma odumiera až pri -19°C. Je však množstvo prípadov, kedy rastliny bez problémov prežili aj omnoho nižšie teploty. Vo vnútrozemí Bulharska prežili palmy neuveriteľných -25°C a ich jediná ochrana bola iba vrstva snehu. Veľmi závisí na kvalitnom zimnom zábale, zdraví a celkovej kondícií rastliny.

Hnojenie:
Pre rastliny je hnojenie veľmi dôležité - urýchli rast, zvyšuje kondíciu a celkové zdravie. Palmy je dobré prihnojovať od jari až do jesene kvalitným hnojivom s obsahom všetkých základných živín približne 1x za mesiac. Na jeseň, pred ukončením pravidelného prihnojovania je dobré posledný krát palmu pohnojiť hnojivom s vysokým podielom draslíka. Draslík podporuje vyzretie listových pletív a tak pomôže rastline lepšie prezimovať a prežiť aj silné mrazy. Je však dôležité hnojiť v správnom pomere a s mierou. 

Pre rýchly rast a zdravie rastliny odporúčame dokúpiť:

Kvapalné univerzálne organominerálne BIO hnojivo
 

Pre spoľahlivé prezimovanie voľne rastúcich paliem odporúčame predovšetkým v chladnejších oblastiach Slovenska použiť:

Vykurovací kábel na ochranu proti mrazom EXTRA PEVNÝ s TERMOSTATOM

 

Mesačné atribúty
Výsadba 3,4,5,6,7,8,9,10
Špecifikácia
Stanovisko slnečné, polotieň
Výška pri dodaní 80-90 cm
Mrazuvzdornosť mrazuvzdorná do -19°C
Pôda vzdušná, priepustná, humózna
Intenzita rastu pomaly rastúca
Výška v dospelosti v našich podmienkach 300-400cm
Šírka v dospelosti 2,50m

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Výsadba
Stanovisko
slnečné, polotieň
Výška pri dodaní
80-90 cm
Mrazuvzdornosť
mrazuvzdorná do -19°C
Pôda
vzdušná, priepustná, humózna
Intenzita rastu
pomaly rastúca
Výška v dospelosti
v našich podmienkach 300-400cm
Šírka v dospelosti
2,50m

Súvisiace produkty